• Kategorie
  • Szukaj
  • Zasilacze LED

Zasilacz do taśmy LED – sprawdź naszą rozbudowaną ofertę!

Proponowany w tej kategorii asortyment to duży wybór różnego rodzaju zasilaczy (SKOFF, Nextec, Ecolight i innych). Są niezbędnymi i jednymi z najważniejszych urządzeń w obwodach oświetleniowych m.in. z wykorzystaniem pasków LED. Ich odpowiedni wybór ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego działania diod LED, ich żywotności i jakości świecenia. Dobrze dobrany zasilacz do taśmy LED wpłynie też na większą energooszczędność oświetlenia.

W proponowanej ofercie znajdziesz zasilacze do taśm LED, żarówek i opraw zintegrowanych. Są one wydajne, wyposażone w zabezpieczenia (zwarciowe, przeciążeniowe, przed przegrzaniem) i wykonane z wysokiej jakości komponentów. Wiele z nich pasuje do standardowych puszek elektrycznych. Dzięki temu stają się uniwersalnym rozwiązaniem oświetleniowym.

Jak dobierać zasilacze LED do taśm?

Aby w odpowiedni sposób dobrać zasilacz, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim zapoznaj się z wymaganiami technicznymi oświetlenia, które posiadasz (np. taśm LED). Ważne są w tym przypadku napięcie zasilania, moc, rodzaj połączeń (czy są jednokolorowe, RGB czy RGBW) i długość taśmy. Następnie oblicz moc zasilacza i wybierz odpowiednie napięcie.

Taśmy LED, aby działać, wymagają zasilacza o napięciu wyjściowym 12 VDC lub 24 VDC. Ważne, by wybrać model stałonapięciowy. Przed zakupem zasilacza zwróć uwagę, czy będzie miał on wystarczającą moc. Zasilacze dobieramy w ten sposób, by miały minimum 20% zapasu mocy.

Montażowe, modułowe lub hermetyczne zasilacze do LED

W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju zasilacze LED. Sklep eleoo to miejsce, gdzie szeroki wybór produktów wysokiej jakości idzie w parze z atrakcyjną ceną. W zależności od potrzeb i przeznaczenia możesz wybierać wśród zasilaczy modułowych, hermetycznych i montażowych.

Modułowe zasilacze są zaprojektowane w taki sposób, aby można było je łatwo łączyć w większe systemy oświetleniowe. Wiele modeli może być montowanych na szynach DIN lub w specjalnych obudowach.

Zasilacze hermetyczne charakteryzują się szczelną konstrukcją. Chroni ona wnętrze zasilacza  przed wilgocią, kurzem i innymi czynnikami zewnętrznymi. Są idealnym rozwiązaniem do zastosowań na zewnątrz budynków. Ale także w łazienkach, garażach czy pomieszczeniach, gdzie panuje wysoka wilgotność.

Montażowe zasilacze do taśm LED są przeznaczone do montażu bezpośrednio na danej powierzchni (np. na ścianie lub suficie). Często mają specjalne uchwyty lub zaciski ułatwiające ich montaż, bez konieczności używania dodatkowych narzędzi. Można je łatwo i szybko zamontować w dowolnym miejscu, gdzie jest dostępne źródło zasilania.