• Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - MASTER LED

Światła LED – do szafy i wnętrza, ale też na elewację

Oświetlenie LED to technologia przyszłości, którą mamy już dziś. Master LED jest polską firmą oferującą zarówno akcesoria do taśm LED, jak i oświetlenie LED z czujnikiem ruchu; w asortymencie znajdzie się tak lampka LED, jak i światło LED do szafy lub garderoby. Jako że od barwy światła silnie zależy generowane przezeń wrażenie, znajdziesz tu produkty Master LED w dwóch wariantach: z wbudowaną lampą lub pozwalające na montaż żarówek o dowolnej mocy i w wybranych przez siebie kolorach.

Zewnętrzne oświetlenie LED – również z czujnikiem ruchu

Master LED oferuje szeroki wybór lamp do użytku na zewnątrz, bez względu na warunki. Część z nich przeznaczona jest do oświetlania domu – jak te z czujnikiem ruchu, lub np. wodoodporna lampa robocza o stopniu ochrony IP67, którą możesz wykorzystać jako światło główne w warsztacie albo rzucone na garaż, podjazd, czy drzwi wejściowe. Inne wykorzystasz jako dodatkowe oświetlenie LED dla maszyn rolniczych lub pojazdów off-road, do wyboru są też lampy solarne będące atrapą kamery, czy girlandy ogrodowe.

Taśma LED – podświetlenie szafy

Master LED to nie tylko oświetlenie LED, ale także pokrewna elektronika. Jeśli chcesz wstawić taśmę led do szafy – np. której włącznik przełączy się automatycznie przy otwarciu lub zamknięciu drzwi – konieczny Ci będzie zasilacz. Płaski i wąski profil posiadany przez ten produkt umożliwi wygodne zamontowanie go w niewidocznym miejscu, a szeroki zakres dostępnych mocy – od 24 W po 60 W – pozwoli na oświetlenie nawet dużej szafy.

Światło LED w szafie bez wykorzystania taśmy

Nie każdy jednak lubi efekt powstały, gdy przyklejona zostaje taśma LED do szafy – zwłaszcza ta z diodami SMD. Istnieje jednak inna możliwość: montaż oprawek w podsufitce, czyli tradycyjne światło na włącznik. Systemy takich żarówek stwarzają niepowtarzalną atmosferę, a do tego bardzo łatwo je wymienić. Używając płyt gipsowo-kartonowych możesz łatwo wydzielić część garderoby lub obniżyć nieco sufit w szafie i uzyskać odpowiednią ilość światła w stylowej, aluminiowej oprawce.

Oświetlenie LED we wnętrzu – LEDy do sypialni i biura

Zależnie od miejsca przeznaczenia priorytetem będą inne części składowe światła. Przykładowo, oferowane przez Master LED plafony z mleczną szybą sprawdzą się np. w sypialni, gdzie oczekujesz, że światło będzie bardziej rozproszone. Biurkowa lampka LED natomiast powinna świecić w stosunkowo ustalonym kierunku – najlepiej regulowanym na jednym lub dwóch przegubach. Możliwość montażu na blacie biurka oraz wygodny włącznik na przewodzie będą dodatkowymi atutami.

Barwa światła LED i jego jasność vs. komfort i jego zastosowanie

Zarówno wybierając taśmę LED do szafy, jak i każde inne oświetlenie LED, bardzo istotna jest barwa światła, podawana jako temperatura barwowa. Zwróć na to uwagę, bowiem ciepła barwa światła będzie sprawiała przytulne wrażenie (jest żółtawa, podobna do tej z żarówek wolframowych), podczas gdy zimna – wesprze skupienie. Jak to rozpoznać? Ciepła to okolice 4000 K, a zimna – bliżej 6500 K. Jeśli nie jesteś przekonany do żadnej z nich, w okolicach 5000 K znajduje się uniwersalna neutralna.
Drugim ważnym parametrem jest jasność lampy – taśma LED do szafy nie musi być zbyt jasna, ale oświetlenie salonu – owszem. Wybierz 1500 lm do pokoju, jednak aby skutecznie oświetlić podjazd będziesz potrzebował kilku tysięcy lm.