• Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - LED-POL

LED-POL – polski producent żarówek

LED-POL to ciągle rozwijająca się rodzima firma, której adres to nieodmiennie, od niemal dwudziestu lat, Bielsko-Biała. Ciągłe doszkalanie oraz korzystanie z doświadczenia naukowców uczelni takich jak Akademia Górniczo-Hutnicza, czy Politechnika Śląska przyniosły jej w poprzednich latach wyróżnienia: Srebrne Godło Lauru Klienta oraz EKO Jakość Roku. Po pierwszej dekadzie działalności firma ta rozpoczęła ekspansję na południe – do kolejnych krajów Europy (Słowacja i Czechy). W oferowanych przez nią produktach widoczny jest duch przyszłości. Wprawdzie era oświetlenia LED zaczęła się już kilkadziesiąt lat temu, jednak białe światło pojawiło się na rynku w zakresie komercyjnym dopiero we wczesnych latach dwutysięcznych. Jeśli interesuje Cię producent żarówek, którego doświadczenie sięga tych czasów, trafiłeś pod dobry adres!

Oświetlenie LED – zapisz się do eko-drużyny!

Rewolucja jaką przyniosło oświetlenie LED opiera się na kilku cechach lamp i żarówek zawartych w tej kategorii, które odróżniają je od tradycyjnych produktów, zwłaszcza jeszcze niedawno popularnych żarówek wolframowych. O co konkretnie chodzi? – najważniejsze z ich własności to:

  • energooszczędność: LEDy wydajniej wykorzystują energię elektryczną, nie trwoniąc jej na straty (w tym cieplne) – w stosunku do żarówek żarowych zmniejszają pobór mocy nawet pięciokrotnie, co przyczynia się do ochrony środowiska (rzadki przypadek, gdy producenci i ekolodzy wypracowali zgodę!);

  • jasność: światło emitowane przez żarówki LED o tej samej mocy co żarowe będzie kilka razy mocniejsze;

  • żywotność: typowa żarówka wolframowa może świecić około 1000 godzin, podczas gdy dobre żarówki LED zapewniają kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy godzin świecenia;

  • barwa: światło żarówek wolframowych pochodzi z rozgrzanego drutu, w związku z czym jest żółte, podczas gdy żarówki LED pracują na bazie mieszania kolorów trzech diod (czerwonej, zielonej i niebieskiej), dzięki czemu uzyskać można dowolną barwę;

  • zdrowie: LEDy świecą tylko w zakresie widzialnym – nie tracą energii na podczerwień i nadfiolet, który może powodować choroby skóry i oczu.

Rozsmakuj się w produktach – różne rodzaje lamp LED

Nasz rodzimy producent żarówek, LED-POL, oferuje kilka zupełnie różnych rodzajów lamp LED, które będziesz mógł wykorzystać w swoich wnętrzach. Zawarte w tej kategorii oświetlenie LED nawiązuje do polskiego ducha, jednocześnie nie popadając w regionalizm – są tu zarówno klasyczne produkty, które przeszły próbę czasu, jak i nowoczesne, na bieżąco dopracowywane modele.

Plafony – LEDy podsufitowe

Plafony, czyli zabudowane, płaskie lampy, które montuje się na suficie, to świetny pomysł tak do niskich wnętrz, jak i tych, w których nie chcesz, by źródła światła odciągały uwagę od innych elementów wystroju. Plafony sprawdzą się doskonale jako stylowe dodatki w biurach i salonach, a w restauracjach zapewnią dodatkowe bezpieczeństwo, minimalizując ryzyko uderzenia głową podczas wstawania od stołu. Zależnie od modelu, mogą dawać strumień światła rzędu nawet 3900 lm – to więcej niż dwa typowe reflektory halogenowe stosowane jako światła samochodu!

Ponadto, warto przyjrzeć się plafonom LED z czujnikiem ruchu, szczególnie wygodnym do automatycznego oświetlania pomieszczeń bądź innych przestrzeni (np. większych szaf). LED-POL oferuje również LEDy z pilotem, pozwalającym ustawić czas, po którym same się wyłączą, przełączyć tryb pracy na nocny (mniej intensywne światło), czy zmienić barwę emitowanego światła.

Biurkowe lampki LED – ważne są szczegóły

Producent żarówek powinien mieć w swojej ofercie również lampy podręczne. Zawarte w tej kategorii lampki biurkowe firmy LED-POL wyróżnia nie tylko śmiały design, ale – przede wszystkim – funkcjonalność. W produktach tych wyraźna jest tendencja do personalizacji, która objawia się w postaci elastyczności kształtu (lampki mają ruchome elementy lub wręcz przeguby – jak np. lampka kreślarska) oraz barwy (wiele modeli oferuje regulację temperatury barwowej).

Standardowe lampy LED – skutecznie rozświetl pomieszczenie

Wśród propozycji LED-POL znajdują się również klasyczne lampy montowane na suficie lub ścianie, które składają się z klosza kierującego żarówkę w konkretną stronę. Dostępne są zarówno lampy o jednej, jak i dwóch oprawkach z regulacją kąta, w dwóch uniwersalnych kolorach: białym i czarnym.

Oprawki podtynkowe – bądź na bieżąco z trendami oświetlenia!

W kategorii produktów związanych z lampami LED należy wspomnieć również oprawki podtynkowe, będące bardzo użytecznym dodatkiem do wielu wnętrz. Prezentowały się będą stylowo zamontowane choćby w podsufitkach, czy innych instalacjach z płyt gipsowo-kartonowych. Ze względu na niewielką jasność światła możliwe jest umieszczenie ich w grupach, co pomoże stworzyć niepowtarzalną atmosferę.

Żarówki LED-POL – światło w kilku wariantach

Poza lampami znajdziesz w tej kategorii również pojedyncze żarówki o różnej mocy (do 17 W), zarówno o barwie zimnej bieli, odpowiedniej do prac wymagających skupienia, jak i ciepłej, bardziej przytulnej i swojskiej, tak przymglone, jak i filamentowe. Niektóre z nich posiadają funkcję ściemniania, inne natomiast wykonane są w technologii RGBW – dają możliwość wyboru jednego z kilkunastu kolorów.