• Lampa bakteriobójcza wirusobójcza sterylizacyjna UV + OZON 36W

Lampa UVC z funkcja ozonowania to urządzenie wykorzystywane w celu usunięcie z naszego otoczenia bakterii i wirusów. Promieniowanie ultrafioletowe to promieniowanie, które charakteryzuje się pasmem długości fal niszczącym bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy, modyfikując ich DNA lub RNA, a tym samym inaktywując je i zapobiegając ich rozmnażaniu. Ta zasada umożliwia dezynfekcję wody i powietrza. Lampa wytwarza światło o określonym spektrum ultrafioletowym oraz ozon. Te dwie cechy pozwalają na uszkodzenie DNA mikroorganizmów poprzez hamowanie ich zdolności do namnażania.

124.00 -8% 114.00
szt.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.5
Odbiór osobisty - płatność online 0
Odbiór osobisty 0
Poczta Polska - odbiór w punkcie 9.5
Poczta Polska - Kurier 10
InPost Paczkomaty 24/7 12
Kurier DPD 12
Kurier DPD (Pobranie) 16
Dostępność 1 szt.
Waga 0.85 kg

Lampa UV jest zalecana przez GIS (Głównego Inspektora Sanitarnego) jako jeden ze sposobów walki z koronawirusem – światło ultrafioletowe niszczy jego cienką warstwę lipidową.

 

Cechy charakterystyczne:

- oprawa o mocy 36W składa się z dwóch lamp, które gwarantują trwałość ponad 8000 godzin i zasięg działania do 40m²

- pracą lampy można sterować za pomocą dołączonego pilota, lampę można włączyć na określony czas: 15min, 30min lub 60 min

- pilot pozwala na uruchomienie lampy z bezpiecznej odległości,fale UV są szkodliwe dla skóry i oczu, intensywna ekspozycja na ozon także jest szkodliwa 

- opóźnienie włączenia dla bezpiecznego opuszczenia pomieszczenia 30 sekund z akustycznym sygnalizatorem, 

- zaleca się sterylizację pomieszczeń pod nieobecność ludzi lub zwierząt, a następnie przewietrzyć pomieszczenie przez co najmniej 40 minut

 


Lampy UV-C są prostym i skutecznym środkiem do dezynfekcji pomieszczeń. Stosowane są od lat między innymi w placówkach medycznych. Według badań promieniowanie UV skutecznie zabija wirusa SARS-COV-2 wywołującego chorobę COVID-19. Lampy UV-C są rekomendowane do stosowania przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwo Zdrowia oraz instytucje międzynarodowe.

 

Specyfikacja:

  • moc: 36W
  • do pomieszczeń o powierzchni maksymalnej 40m²
  • podwójna ochrona UV + OZON
  • zasięg 360 stopni
  • pilot z baterią w komplecie
  • łatwa w czyszczeniu
  • czas życia minimum 8000h
  • wymiary: 14 x 43,9 cm
  • waga: 850 g
  • długość kabla zasilającego: 1,5m

 

Lampy UV zalecane są do stosowania w pomieszczeniach w których chcemy zachować jak największą sterylność. Sprawdzą się zarówno w domu jak również w gabinetach lekarskich, salonach kosmetycznych, pomieszczeniach biurowych itp. Wszędzie tam gdzie pojawia się duża ilość osób lub przebywają osoby bardziej narażone na działanie bakterii i wirusów jak małe dzieci, osoby starsze lub osoby o zmniejszonej odporności.

Przed użyciem lampy proszę zapoznać się z instrukcją użytkowania, niewłaściwe używanie lampy może być szkodliwe dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz roślin.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.